Duyurular

Yolda Buldum Kendimi

“Tek Rota - Bir Yol - Kişi Sayısınca Yolculuk”
Bu bir outdoor eğitimi değildir. Bir treking turu değildir. Bu klasik bir kişisel gelişim eğitimi de değildir. Yolda Buldum Kendimi herkesin kendi yol hikayesini yol üzerinde keşfettiği bir kişisel deneyimdir. Bir içsel farkındalık atölyesidir.

Rezonans Eğitim ve Koçluk ile Macera Akademisi sizleri yolda geçen bir farkındalık çalışmasına davet ediyor.
İznik’ te zorlu bir parkurda birlikte yürüyecek, günlük tutacak, çeşitli görevleri yerine getirecek ve tüm bu yolculuğu bir ayna gibi önümüze koyup kendimize bakacağız. Aşağıda detayları verilen çalışma ile herkes diğer yolculardan kendini görecek ve yolun kendisine sunduğu yansıması ile asıl yolculuğu olan içsel yolculuğuna çıkacaktır.

Sonra mı? Sabah olmadan yeniden “yol”lara düşüp, deneyimimizi pekiştirip soluğu Hamam’da ve meşhur köftecide alacağız.

Yol Programı:
14 Eylül
19:30-20:30 İstanbul’dan hareket
22:30-23:30 İznik'e varış ve dinlenme
… - … Yolcularla tanışma
15 Eylül
07:00 -07:30 Kahvaltı
07:35 “Ev”den ayrılış
07:45 – 09:00 Yol ve Yolculukla Tanışma
09:15 Yola devam
15:30-15:55 Yolun sonu (mu?)
16:00 – 17:00 Hamam keyfi ve Tazelenme
17:15 Konaklama yerine dönüş
17:15 – 19:30 Yolu Konuşuyoruz* ( Detaylı bilgi aşağıdadır)
19:30 – 20:30 Akşam Yemeği
20:30 Serbest zaman veya söyleşi
16 Eylül
... - … Yeni bir sabah
08:00-09:00 Kahvaltı
Değerlendirme
Konaklama mekanından ayrılış
İznik’te serbest zaman
Öğlen yemeği
Termal havuz sefası
15:00 İstanbul’a dönüş için hareket
17:00-17:30 Anadolu Yakası varış

Fiyat:
Kişi başı 700 TL+kdv

*Yolu Konuşuyoruz Seansı:

• Program her bir kişinin kendi yol hikayesi ile yaşamı arasında paralellik kurarak kendisi ile ilgili farkındalığını farklı boyutlarda zenginleştirmesini sağlamaktır.
• Yolu konuşuyoruz bölümü grup halinde yürünen yol ile ilgili deneyimlerin ve bu deneyimin kişi üzerindeki yansımasının paylaşımını içermektedir.
• Bu paylaşımı kolaylaştırmak amacıyla her bir “yolcu”ya ilk sabah birer günlük verilecektir. Kişiye özel olacak bu günlüklere sizi en çok etkileyen ve yolculuğu anlamlı kılan her şeyi yazabilirsiniz.
• Yolu konuşuyoruz bölümünde günlüklerinize yazdıklarınız ile diğer yolcuların hikayelerinin size özel harmanını oluşturabilecek ve sadece yoldan değil diğer yolculardan da kendi yansımanızı görebileceksiniz.
• Katılımcı grubun birbirini tanıyıp tanımaması önemli değildir. Buradaki amaç başkaları hakkında bilgi sahibi olmaktan önce yolun kendisi ve diğer yolcular aracılığı ile kendimizle temas kurmaktır.

Kayıt Olmak için :

14-15-16 Eylül tarihli Yolda Buldum Kendimi programına 5 Eylül 2012 tarihine kadar katılım kabul etmektedir. Katılımlar %30 ön ödeme ile konfirme edilmektedir. Kredi kartı veya banka havalesi ile ödeme yapılabilir.
Detaylı bilgi ve kayıt için: aysin@maceraakademisi.com ve mehmet@mehmetgursoy.com.tr

Kimler Katılabilir?
Bu programın fiziksel düzeyi yürüyüş için herhangi bir sağlık kısıtlaması bulunmayan yetişkinlerin başarabileceği şekilde ayarlanmıştır.

Ne Dahil?
2 gece konaklama
İstanbul-İznik-İstanbul ve İznik içi ulaşımlar
2 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği ve 1 yol kumanyası
Hamam ve Termal havuz giriş ücreti
Yol rehberliği
Yol aktiviteleri
Yol günlüğü

Ne Dahil Değil?
Yemek sırasındaki içecekler
Hamamdaki ek servisler
Yürüyüş atıştırmalıkları
Yürüyüş ayakkabısı, ufak sırt çantası ve yürüyüş kıyafetleri

Katılımcı Ne Getirmeli?*
Yol matarası (en az 1lt kapasiteli)
Rahat yürüyüş ayakkabısı
İklime uygun yürüyüş kıyafetleri
Günlük sırt çantası
Yürüyüş atıştırmalıkları
Havlu ve kişisel bakım malzemeleri
Diğer
*Kayıt yaptıranlara detaylı bilgi ve öneriler iletilecektir.

Kayıt Olmak için :
14-15-16 Eylül tarihli Yolda Buldum Kendimi programına 5 Eylül 2012 tarihine kadar katılım kabul etmektedir. Katılımlar %30 ön ödeme ile konfirme edilmektedir. Kredi kartı veya banka havalesi ile ödeme yapılabilir.
Detaylı bilgi ve kayıt için: aysin@maceraakademisi.com ve mehmet@mehmetgursoy.com.tr

Katılımcı Sayısı: Bu program en az 8, en fazla 20 kişi ile uygulanacaktır.

Program Yöneticileri:

Mehmet GÜRSOY – Rezonans Eğitim & Koçluk ( Kurucu )
1976 yılında İstanbul’da doğdum. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi ve sonrasında İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldum. Rota Yönetim Geliştirmede 1999 yılında eğitim asistanı olarak profesyonel iş hayatına girdim ve işimle direk bağlantısı olduğunu düşündüğüm Marmara Üniversitesi Örgütsel Davranış Yüksek Lisans programına başladım. Rota Yönetim Geliştirmede, iletişim eğitimleri, Öğrenen Organizasyonlar, Sistem Düşüncesi, Paylaşılan Vizyon ve Takım Halinde Öğrenme Laboratuvarı konularında eğitimler verdim ve proje ekiplerine koçluk yaptım.

2003 yılında İsviçre Sigortada Eğitim Uzmanı olarak başladığım görevime, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdür Yardımcılığı ve ERGO Holding Eğitim Müdürlüğü ile devam ettim. Bu süreçte tüm grup şirketlerinin personel ve acente eğitimlerinin tasarlanması, verilmesi, bütçelenmesi, planlanması, işe alım, performans sistemi gibi konularda çalıştım. 800 personel ve 1500’ ün üzerinde acentenin yıllık eğitimlerinin ihtiyaçlarının tespit edilmesi, içeriklerinin oluşturulması, planlaması, tedarikçi seçimi, bütçelenmesi, raporlanması ve iç eğitimcilerin yetiştirilmesi süreçlerini ekibimle birlikte yönettim. Yüzlerce acente ve acente çalışanı ile tüm şirket personelinin satış ve kişisel gelişim eğitimlerini iç eğitimci olarak hazırlayıp verdim.

Kurumsal çalışma dönemimde Koçluk kavramı ilgimi çekti, 2005 te koçlukla tanışmamın ardından kurum içinde farklı unvanlardaki yönetici ve çalışanlara koçluk yaptım. 2009 yılında Adler International’ dan aldığım Koçluk eğitimi sonrasında profesyonel koçluk yapmaya karar verdim.

Ekim 2010’ da Ergo Holding Eğitim Müdürlüğü görevimden ayrıldığımdan beri kurumsal ve bireysel koçluklarla birlikte yetkinlik ve farkındalık geliştirici eğitimler veriyorum.

Caner Odabaşoğlu – Macera Akademisi ( Kurucu Ortak )
1975 doğumluyum. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi ve YTÜ Makine Mühendisliği diplomalarım var ama daha çok macera ve etkinlik mühendisliği yapıyorum.

1997 yılından beri hayallerimin peşinde girişimciyim. Doğa sporları perakendeciliği sektöründen 2002de ayrılıp önce Geven Doğa Sporları ve Yayıncılık, ardından Macera Akademisi‘nin kurucusu oldum. Macera Akademisi eğitim programları ve kurumsal yaşayarak öğrenme programlarını ihtiyaca özel uyarlamaktan hep keyif aldım.

Bireyin konfor alanından çıkıp bilinmeyenlerle yüzleştiği deneyimleri kurgularken 1995 yılından beri içinde bulunduğum yüzlerce doğada liderlik eğitim ve etkinliğinin faydasını gördüm. Sportif etkinlikler ve kurumsal organizasyonların farklı ihtiyaçlarını gözlemleme, çözümlerini geliştirme imkanım oldu.

Üniversitede dağcılıkla başlayan spor hayatım oryantiring, bisiklet ve macera yarışları ile devam ederken doğan oğlum sayesinde yol koşularına başladım. 10-15-21,1-42,2 km koşutuktan sonra ultra mesafelere merak sardım. 50K, 80K, 120K, 240K ve 30 saat, 7 gün üzerinde sürelerde devam yarışlarda, bacaklarımın gücünden daha fazla zihnimin gücünü keşfettim.

Bireysel farkındalık ve zihnin özgürlemesi ile uzun mesafeleri koşarken, yaşamın diğer alanlarındaki zorlu hedefleri başarmanın da benzer yol haritaları olduğunu fark ettim. Son zamanlarda bu konuda yoğunlaşmaktayım.


Tarih:24.08.2012

Yukarı